prawa LGBT+

prawa LGBT+

W swojej działalności publicznej szczególnie eksponuję kwestie neutralności wyznaniowej i światopoglądowej – kwestie które w dużym stopniu dotyczą osób LGBT+

Jeden z tematów, którymi chcę się zająć w Sejmie jest kwestia tzw. Agendy dla Europy –  międzynarodowej sieci religijnych fundamentalistów, mającej związki między innymi z projektem ustawy “Stop pedofilii” – i związaną z nim perfidną akcją mającą na celu doprowadzenie do kojarzenia osób nieheteronormatywnych ze zjawiskiem pedofilii.

Promocją ustawy zajmują się między innymi aktywiści, którzy od wielu miesięcy rozbijają swój namiot na warszawskiej “Patelni” i zajmują się tam szczuciem przeciwko osobom kochającym w sposób inny niż heteroseksualne, utożsamiając je z “lobby LGBT”, mającym jakoby stać za instrukcją WHO dotyczącą edukacji seksualnej dzieci i młodzieży.

Byłam jedną z osób wspierających akcję sprzeciwu wobec manipulacji promotorów ustawy “Stop pedofilii”.

Równiez na “Patelni”, przy okazji zbierania podpisów pod projektem ustawy “Świeckie Państwo”, którego byłam liderką, protestowałam przeciw szykanom wobec Elżbiety Podleśniej, pod hasłem “Tęcza nie obraża!”, co moga Państwo zobaczyć na pierwszym z poniższych filmów. W kolejnym opowiadam o moich poglądach dotyczących adopcji przez pary nieheteronormatywne. Mam swoje poglądy i nigdy nie bedę się bać wyrażać ich na głos!